Prečo Zrušili Premávku Trate Z Trenčianskej Teplej do Lednických Rovní v roku 2003 ?

Autor: Jonáš Štepita | 15.3.2017 o 10:04 | (upravené 15.3.2017 o 19:53) Karma článku: 6,36 | Prečítané:  344x

Železničná trať Trenčianska Teplá – Lednické Rovne označená ako železničná trať číslo 124 spájala Trenčiansku Teplú a Lednické Rovne cez Nemšovú. Trať bola uvedená do prevádzky 25. októbra 1910 a skončila v roku 2.2.2003. 

Na mape môžete vidieť vyznačenú trať , (červenými bodkami - sú zastávky a zeleným koncová stanica a stanica s výhybkou na Lednické Rovne - Nemšová ) .

Trať 124 z Trenčianskej Teplej do Lednických Rovní mala dĺžku 21 km čo vlak v tej dobe mohol prejsť minimálne za jednu hodinu . Na trati nájdeme doteraz zachovalé zastávky ktorých je šesť ( viditeľné na mape ) a tými sú Borčice, Bolešov, Sedmerovec, Pruské, Dulov, Horovce a nakoniec Lednické Rovne.

     Z týchto šiestich medzi-zastávok sú dve stanice a tými sú Pruské a Lednické Rovne . Keďže doba postupovala veľmi rýchlo  po vojne prišli autobusy ktoré sa dostali po cestách bližšie k ľuďom než vlak . Stanice sa v tej dobe stavali aj dva kilometre od centra dedinky čo bolo veľmi náročné aj  na chôdzu, či už nebolo isté že ten vlak stihnete . Okrem toho že prišli nové autobusy si vypočítame priemerný počet obyvateľov týchto šiestich obcí, je 1098 obyvateľov z toho hrubá väčšina preferovala autobus než vlak .

Z toho nám vychádza jediná možnosť že prevádzkovanie takejto trate bolo po istom roku už - nerentabilné . Uzatvorenie osobnej prevádzky : - 2.2.2003 . Pre nás milovníkov vlakov je ale skvelé že kluby železníc a organizácie raz za čas urobia s motorovým vozňom M-131 každoročne nejaké jazdy na Lednické Rovne, kde si môžeme túto trať prejsť opäť vlakom ako naši rodičia a starý rodičia keď bola trať ešte v prevádzke .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

O čo naozaj ide Georgeovi Sorosovi

Mýty, fikcia a fakty. Čo sa všetko spája so známym finančníkom.

SVET

V New Yorku došlo k neúspešnému pokusu o teroristický útok

Páchateľom bol mladý muž z Bangladéša, ktorý bol vraj napojený na Islamský štát.


Už ste čítali?