Objednať si jazdu električkou? Dnes to nie je žiaden problém.

Autor: Jonáš Štepita | 9.8.2017 o 0:31 | (upravené 17.2.2018 o 16:19) Karma článku: 3,77 | Prečítané:  297x

Na trati Trenčianskej elektrickej železnice, kde jazdia mimoriadne a letné pravidelné víkendové jazdy historických električiek Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice, sa dá objednať vlastná mimoriadna jazda podľa vašich predstáv!

Trať ŽSR 122 Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice je traťou, na ktorej bola pravidelná doprava ZSSK prerušená 10.decembra 2011. Dnes ju prevádzkuje nezisková organizácia TREŽ pre mimoriadne jazdy a pravidelnú letnú víkendovú prevádzku. Popri týchto skvelých akciách s historickými električkami si môžete zarezervovať alebo teda objednať aj súkromnú jazdu električkou do Trenčianskych Teplíc s ľubovoľným počtom a kombinovaním vozov a výzdoby či zastávok.

Skvelý nápad pre narodeninovú oslavu

K svojim 13.narodeninám som poprosil rodičov o najlepší narodeninový darček a to jazdu električkou. Prvé reakcie zo strany rodičov boli neisté, a až po preriedení  narodeninových darčekov a prianí a lepšieho školského prospechu známok sa rozhodli s pánom Dušanom Nosálom (vedúcim TREŽ) dohodnúť  jazdu električkou. 

Už len zorganizovať 

Celková kapacita električky je 105 cestujúcich, aj s miestami na sedenie ktorých je 32. Nám sa podarilo pozvať cez 32 ľudí, z toho asi štyria nemohli. Takže v električke bolo možno 30 ľudí. Bola tým pádom dostatočne plná no nie preplnená.

     Náš odchod z Teplej bol o 14:00 a keďže sme ešte museli chvíľu počkať, tak sme mali meškanie asi päť minút. Mal som aj ako oslávenec skvelú možnosť pre vypravenie vlaku a kontrolu lístkov čo ma veľmi bavilo. Aj keď sme odišli 14:07 z Teplej tak električka je už stará dáma a jej maximálna rýchlosť 30-40 km/h dala šesť kilometrovej trase 20 minút cesty. Čo bolo skvelé pretože sme si ju všetci užili a najmä ja .

Po príchode do Trenčianskej Teplej sme nazreli aj do depa 

O 16:30 sme odišli z Teplíc a pred 17:00 sme prišli do Trenčianskej Teplej. Stačilo prehodiť výhybku a presunúť voz k depu. Všetkým sa páčilo aj nové múzeum v depe, staré návestidlá a ostatné električkové vozy. Všetci spokojní nakoniec odišli po rozlúčení domov. Viac o Trenčianskej elektrickej železnici nájdete na www.trezka.sk.

,,Týmto by som sa chcel poďakovať Trenčianskej elektrickej železnici  a mojim rodičom za skvelý deň, za pekné darčeky a tiež za to, že som mal skvelú príležitosť byť vlakvedúci a pohovoriť si so železničiarmi. Ďakujem aj všetkým cestujúcim, že to so mnou vydržali a že sa prišli odviesť, ďakujem tiež za ich skvelé darčeky a teším sa na ďalšiu spoluprácu s TREŽ."

Text : Jonáš Štepita

Úprava gramatických chýb a slovosledov : Michal Mazánik

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Stovkám ľudí nedali výplaty, konatelia agentúry sú vo väzbe

Stovkám ľudí - Srbom, Ukrajincom aj Slovákom z okolia Trnavy – nevyplatili zárobok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Fico sa chce vrátiť, preto útočí na médiá

Predseda Smeru chce opäť sprísniť tlačový zákon.

Komentár Zuzany Kepplovej

Marrákeš nekončí, Marrákeš trvá

Na nevyplatených Srboch by nám malo záležať.


Už ste čítali?