Objednať si jazdu električkou? Dnes to nie je žiaden problém.

Autor: Jonáš Štepita | 9.8.2017 o 0:31 | (upravené 17.2.2018 o 16:19) Karma článku: 3,77 | Prečítané:  306x

Na trati Trenčianskej elektrickej železnice, kde jazdia mimoriadne a letné pravidelné víkendové jazdy historických električiek Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice, sa dá objednať vlastná mimoriadna jazda podľa vašich predstáv!

Trať ŽSR 122 Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice je traťou, na ktorej bola pravidelná doprava ZSSK prerušená 10.decembra 2011. Dnes ju prevádzkuje nezisková organizácia TREŽ pre mimoriadne jazdy a pravidelnú letnú víkendovú prevádzku. Popri týchto skvelých akciách s historickými električkami si môžete zarezervovať alebo teda objednať aj súkromnú jazdu električkou do Trenčianskych Teplíc s ľubovoľným počtom a kombinovaním vozov a výzdoby či zastávok.

Skvelý nápad pre narodeninovú oslavu

K svojim 13.narodeninám som poprosil rodičov o najlepší narodeninový darček a to jazdu električkou. Prvé reakcie zo strany rodičov boli neisté, a až po preriedení  narodeninových darčekov a prianí a lepšieho školského prospechu známok sa rozhodli s pánom Dušanom Nosálom (vedúcim TREŽ) dohodnúť  jazdu električkou. 

Už len zorganizovať 

Celková kapacita električky je 105 cestujúcich, aj s miestami na sedenie ktorých je 32. Nám sa podarilo pozvať cez 32 ľudí, z toho asi štyria nemohli. Takže v električke bolo možno 30 ľudí. Bola tým pádom dostatočne plná no nie preplnená.

     Náš odchod z Teplej bol o 14:00 a keďže sme ešte museli chvíľu počkať, tak sme mali meškanie asi päť minút. Mal som aj ako oslávenec skvelú možnosť pre vypravenie vlaku a kontrolu lístkov čo ma veľmi bavilo. Aj keď sme odišli 14:07 z Teplej tak električka je už stará dáma a jej maximálna rýchlosť 30-40 km/h dala šesť kilometrovej trase 20 minút cesty. Čo bolo skvelé pretože sme si ju všetci užili a najmä ja .

Po príchode do Trenčianskej Teplej sme nazreli aj do depa 

O 16:30 sme odišli z Teplíc a pred 17:00 sme prišli do Trenčianskej Teplej. Stačilo prehodiť výhybku a presunúť voz k depu. Všetkým sa páčilo aj nové múzeum v depe, staré návestidlá a ostatné električkové vozy. Všetci spokojní nakoniec odišli po rozlúčení domov. Viac o Trenčianskej elektrickej železnici nájdete na www.trezka.sk.

,,Týmto by som sa chcel poďakovať Trenčianskej elektrickej železnici  a mojim rodičom za skvelý deň, za pekné darčeky a tiež za to, že som mal skvelú príležitosť byť vlakvedúci a pohovoriť si so železničiarmi. Ďakujem aj všetkým cestujúcim, že to so mnou vydržali a že sa prišli odviesť, ďakujem tiež za ich skvelé darčeky a teším sa na ďalšiu spoluprácu s TREŽ."

Text : Jonáš Štepita

Úprava gramatických chýb a slovosledov : Michal Mazánik

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?